Wasicki Quintet – Proste piosenki


Opis“Proste piosenki” to kolejny projekt muzyczny Kamila Wasickiego. Po trzech solowych płytach pod własnym nazwiskiem, tym razem firmuje go WASICKI QUINTET, co podkreśla wagę aranżacji i udziału pozostałych muzyków w ostatecznym brzmieniu. Nadal jednak są to autorskie teksty i własna muzyka, czyli twórczość bardowska za co wielokrotnie w przeszłości Kamil był doceniany i nagradzany, czy to na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA, czy na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Tak pisze o nowej płycie:
(…) „Proste piosenki” to album inny, lekko przewrotny jak jego tytuł. Po raz pierwszy sygnowany nazwą Wasicki Quintet jest trochę odmienny brzmieniowo i kompozycyjnie. To płytowy zapis koncertu, który odbył się 10 listopada 2022 w sali widowiskowej MGOK w Ślesinie.
To miał być zresztą tylko koncert. Ale gdy kilka tygodni później, po raz pierwszy wysłuchałem w studiu wstępnie zmontowanych śladów, zarejestrowanych podczas występu, wiedziałem już, że ten trafnie uchwycony moment, emocje, dźwięki wychodzące z zespołu i cudna reakcja publiczności musi zostać uwieczniona w postaci wydawnictwa.
I oto jest (…) Płyta. A tu jest teledysk:


Skład zespołu:
Kamil Wasicki – gitary, wokal
Rafał Stegenta – saksofony, perkusjonalia
Filip Kałuża – El. Piano, organy Hammonda
Paweł Jankowski – gitara basowa, kontrabas
Paweł Andrzejewski – perkusja

Edycja i miks nagrań: Kamil Wasicki
Mastering: High End Audio Grzegorz Piwkowski

2023, digipack
Spis utworów


1. Łatwo powiedzieć

2. Daj mi odejść

3. Świat się nie kończy

4. Chyba nie ma miejsca

5. A ja Cię kocham

6. Z niczego nie powstaną sny

7. Czasem tak bywa

8. Małe miasteczka

9. Wszystko będzie dobrze

10. Posiedź i poczekaj