Robert Kasprzycki – Piosenki i Nie


Opis“Piosenki i Nie” uzyskały samodzielny byt. To pełnowartościowa płyta z własną okładką i dołączoną książeczką z tekstami piosenek. Wcześniej traktowana jako dodatek do tomu wierszy, zniknęła wraz z celem. W nowym wcieleniu płyta dołącza do serii kolekcjonerskiej płyt Roberta Kasprzyckiego. Nagrania pochodzą z koncertu w Radiu Kraków zarejestrowanego w 2007 roku.


(…) Z “Piosenkami i Nie” był jednak pewien problem – nie mogły stać na półce w księgarni, ponieważ zawierały płytę – nie mogły także trafić na półkę z płytami, bo były przecież książką. Niniejsze wydanie jest zatem pierwszą wyłącznie płytową wersją wspomnianego koncertu – książeczka w środku zawiera 16 tekstów piosenek (ot, taki podręczny miniśpiewnik) – można je więc potraktować jako pełnoprawny album muzyczny. Większość z piosenek z małymi wyjątkami nie ukazała się nigdzie indziej i raczej nie ukaże – to, co zrobili z piosenkami Tomek i Michał sprawiło, że nie wyobrażam sobie innych wersji niż te z PIOSENEK I NIE – ogromnie im za ten dar dziękuję.

Polub te piosenki, Słuchaczko/Słuchaczu – bo są napisane i zagrane dla Ciebie. Posłuchaj, pomyśl, poczuj się jakbyś był tam z nami.

Serdecznie pozdrawiam. Robert Kasprzycki


Piosenki zagrano w składzie:
Robert Kasprzycki – głos, gitara
Michał Łanuszka – gitara
Tomasz Hernik – puzon, acc, duduk


Zdjęcie na okładce płyty – Bogna Kajdańska. Zdjęcie na okładce książeczki z tekstami – Magda Świtek


Spis utworów


1. List od nieznanego poety

2. Ballada o mieście (nocna zresztą)

3. Sylogizm o poetach I

4. Bardzo ważne bzdury

5. Koniec młodości

6. Zadymka

7. Oda do garnuszka

8. List, a właściwie dwa

9. Brudny autobus do stacji Golgota

10. Jego słońce

11. Spadanie

12. Jakbyt

13. Kropla po kropli

14. Na do widzenia

15. Vis-a-vis

16. Winda VII