Robert Kasprzycki – Niebo do wynajęcia


OpisNiebo do wynajęcia – debiutancka płyta jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej piosenki autorskiej, który wielokrotnie dowiódł, że potrafi swoją twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku.


Płyta “Niebo do wynajęcia” wraca, po pewnym okresie nieobecności, odświeżona wydawniczo i z bonusowym nagraniem. Muzyka piosenki „Duch gór” istniała od kilkuset lat jako irlandzka melodia ludowa, znana pod nazwą „Wild Mountain Thyme”. Robert napisał do niej słowa i zaśpiewał a nagranie zostało dokonane z pomocą muzyków zespołu Carrantouhill, polskiego zespołu sławiącego muzykę irlandzką.


Płyta została nagrana w 1996 roku i wydana rok później, zatem obchodzi swoje 20-lecie. Mimo to zachowuje świeżość a piosenki z niej, jak to zwykle bywa, pozostają jednymi z najważniejszych w twórczości artysty, do tej pory chętnie są wykonywane na koncertach.

W nagraniu poszczególnych utworów udział wzięli: Robert Kasprzycki, Tomasz Hernik, Piotr Dziadkowiec, Adam Zadora, Janusz Radek, Darek Grela, Tadeusz Oferta, Marek “Smok” Rajss, Jacek Królik, Marcin Pospieszalski, Janusz Witko, Tomasz Kupiec, Andrzej Popiel, Maciej Paszek, Marek Sochacki, Andrzej Paco de Czamara


Słowa i muzyka: Robert Kasprzycki (z wyj. tradycyjnej muzyki w 12)


Reedycja ukazała się w formie digipacka z książeczką z tekstami.Spis utworów


1. Niebo do wynajęcia

2. Mam wszystko jestem niczym

3. Miejsca, przedmioty, kształty, drzwi

4. Sam wiesz

5. Santa Teresa de Avila

6. Zielone szkiełko

7. Jestem powietrzem

8. Zapiszę śniegiem w kominie

9. Tylko Ty i ja

10. Na krawędzi dnia

11. Ja nie śpię ja śnię

12. Duch gór (Bonus track)