Ponad Chmurami – Czas nic nie zmienił


OpisDuet Ponad Chmurami (Katarzyna i Nikodem Jacuk) działa od 2012 roku. Wtedy właśnie spotkało się dwoje młodych ludzi wychowanych na muzyce krainy łagodności. Dzielone wzajemnie zainteresowanie zaowocowało marzeniami o publicznym prezentowaniu własnych pomysłów na twórczość znanych w muzycznym świecie postaci. Wbrew temu, co obecnie dociera do nas z radiowych odbiorników, fundamentem dla Ponad Chmurami jest twórczość Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena, Starego Dobrego Małżeństwa, czy zespołu Pod Budą.
Mają za sobą kilkaset koncertów. Doświadczenie, które przyniosły muzyczne spotkania z publicznością, momenty z szarej codzienności, a przede wszystkim inspiracja twórczością wspaniałych muzyków oraz słowem świetnych poetów dały efekt w postaci pracy nad płytą z utworami autorskimi.
Najnowsza płyta to efekt fascynacji poezją Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan oraz Hanny Woś-Dewińskiej. Twórczość tych poetek to dowód na to, że “czas nic nie zmienił…” Choć powstanie wierszy dzieli od siebie ponad 130 lat, tematyka pozostaje niezmienna. Spojrzenie na miłość, tęsknotę, codzienność… Mimo, że okoliczności tworzenia wierszy były zupełnie różne – historie wydają się być niezwykle podobne.

2021, digipack z książeczką z tekstami

Spis utworów


1. Poduszka z chmielu; słowa: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

2. Mogę; słowa: Wiesława Kwinto-Koczan

3. Kubek; słowa: Maria Konopnicka

4. A gdy przyszedł; słowa: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

5. Pszczoła; słowa: Hanna Woś-Dewińska

6. Nieboraki; słowa: Hanna Woś-Dewińska

7. Fiołki; słowa: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

8. Jesteś; słowa: Hanna Woś-Dewińska

9. Wiem, że w okienku; słowa: Maria Konopnicka

10. W labiryncie wspomnień; słowa: Wiesława Kwinto-Koczan

11. Czym jesteś; słowa: Maria Konopnicka

12. Własny świat; słowa: Wiesława Kwinto-Koczan