Nagórski Dębowski – Skruchy i erotyki dla Ewy

Opis11.04.2015 – oficjalna premiera płyty z piosenkami do wierszy JACKA KACZMARSKIEGO w wykonaniu i kompozycjach MATEUSZA NAGÓRSKIEGO i ANDRZEJA DĘBOWSKIEGO – “Skruchy i erotyki dla Ewy”

Znajduje się na niej czternaście piosenek, spiętych klasyczną w naszej kulturze klamrą tematyczną – motywem biblijnych pierwszych ludzi.


“Skruchy i erotyki dla Ewy” to zapis napięć, jakie wytwarzają się w związku między mężczyzną a kobietą. To do mężczyzny należy przywilej czynu – on wielbi i adoruje, ale jednocześnie skrusza się przed gniewem swojej połowicy.


Piosenki na płycie są zwierciadłem męskich nastrojów: niepokojów o los ukochanej kobiety, ale też czułości i tkliwości, które porywają do tworzenia i pozwalają odegnać demony codzienności.


Jan Kondrak z Lubelskiej Federacji Bardów tak powiedział o płycie:

“Mało osób umie powiedzieć słowem i dźwiękiem tak dużo i tak dobrze jak Mateusz Nagórski. Znam go od lat. Ma swoją pasję i swój świat. Jest wiarygodny. Technicznie nawet lepszy od swojego mistrza Kaczmarskiego. Na tej płycie – we współpracy z Andrzejem Dębowskim – odkrywa dla nas terytoria po których Jacek chadzał, a nie zwróciliśmy uwagi wcześniej. Jest szacunek i kaptur spada na łopatki.”


Spis utworów


1. Rano

2. Da capo…

3. Ty zła, ja zły…

4. Ewa (naśladowanie Słowackiego)

5. Kosmos i stopa

6. Pragnienie Adama

7. Makatka i bukiet

8. Ewa, rywal i ja

9. Serce Ewy

10. Powiedziałaś…

11. Tyle o tobie…

12. Ewa śpi

13. Grzeczna Pacia i wstrętni rodzice

14. Przygodowy film o pisaniu w nocy