Marek Andrzejewski – Wariactwo


Opis“Wariactwo”, nowy album Marka Andrzejewskiego powstał w nietypowych czasach. Trochę w zamknięciu, w odcięciu o spotkań koncertowych i pewnie bez presji czasu. Sam artysta tak o nim opowiada:
“Jest to mój szósty autorski album. Utwory są nowe i wszystkie autorskie. Całość zaaranżował i zinstrumentalizował mój syn Michał. Powstała energetyczna mieszanka dynamicznych, efektownych utworów i nastrojowych, skupiających uwagę ballad. Michał wniósł do piosenek świeże spojrzenie, nagrał instrumenty klawiszowe, gitary elektryczna, gitary akustyczne, bas oraz zaprogramował bębny. Dzięki niemu ta płyta jest bardziej odważna niż poprzednie, a ja starałem się dotrzymać mu kroku pisząc ważne, odważne teksty. Właściwie teksty te podyktował niespokojny 2020 rok. Wiele mówi już sam tytuł…
Postanowiłem zaśpiewać o potrzebie zmiany naszego beztroskiego, rabunkowego podejścia do świata. W przeciwnym razie czeka nas śmietnisko, wylądujemy na wysypisku rzeczy zużytych i ze śmietnikiem w umysłach zapchanych fałszywymi ideami i fałszywymi informacjami.
Powstały piosenki na przekór niepewności, ku pokrzepieniu serc i dla podbudowania nadszarpniętego poczucia sensu i wartości. Tym albumem chcemy pokazać, że się nie dajemy.”
W nagraniach wzięli też udział: Jarosław Spałek – trąbka, flugelhorn. Aleksandra Dąbrowska, Aleksandra Rudzińska, Jagoda Naja, Katarzyna Wasilewska – chórki. Marek Andrzejewski – gitara akustyczna, śpiew. Całość zmiksował Andrzej Karp.

2021, digipack z książeczką z tekstami
Spis utworów


1. WARIACTWO

2. BLAGA

3. NIEPRAWDZIWA INFORMACJA

4. KTO WALCZY

5. TO BLISKO

6. JAK NAJDALEJ IŚĆ

7. PYŁ I OŁÓW

8. LUDZIE SIĘ GUBIĄ

9. UCIECZKA Z KWARANTANNY

10. DROBINKA

11. SKAZY PĘKNIĘCIA ŚWIATŁO