Jacek Kleyff w Orkiestrze Na Zdrowie – Znaki (edycja limitowana)

Opis


Od ostatniej wydanej przez Jacka Kleyffa i ONZ płyty minęło 5 lat. Dobry to czas na kolejne wydawnictwo. Większość piosenek na płycie „Znaki” to utwory nowe, niepublikowane wcześniej, choć z pewnością dobrze znane z koncertów. Płyta jest zapisem kilku koncertów, z których artysta wybrał najlepsze, najbardziej emocjonalne, najlepiej zagrane na żywo wersje. Dlatego znalazły się też wcześniejsze przeboje jak „Nocnoautobusowa” i „Huśtawka”. Pojawiła się również nowa wersja piosenki „Inżynier ziemny”, która towarzyszy Jackowi od ponad 30 lat. Nowe piosenki to: Bum serca (Bliźnia), Tu na dole, Znaki, Grom, Domek, Z drzewa ktoś, Daj, Połoniny. Koncerty odbyły się w Radiu Gdańsk, w Sopocie na Sopot Bards Meeting oraz w Klubie Akwarium w Warszawie. Całość zmixował i zmasteringował – Michał Mielnik.
Niezwykła charyzma Jacka przyciąga do zespołu liczne grono fanów znających teksty na pamięć i śpiewających razem z nim podczas występów. Teksty piosenek to bardzo refleksyjne poetyckie spostrzeżenia na temat nie tylko o miłości, ale częściej trudne tematy o życiu, o przemijaniu. „Znaki” to płyta prawie autorska bo poza małymi wyjątkami Jacek Kleyff jest autorem i kompozytorem wszystkich piosenek.
Jacek Kleyff to gwiazda słynnego Salonu Niezależnych działającego głównie na początku lat 70-tych.
Współtworzonego razem z Januszem Weisem i Michałem Tarkowskim najbardziej niebezpiecznego dla komunistycznej władzy kabaretu w Polsce. Do tego stopnia, że dostał zakaz występowania.
22 lata temu Jacek Kleyff założył Orkiestrę Na Zdrowie (ONZ).
Płyta Jacka Kleyffa w Orkiestrze Na Zdrowie – Znaki ma 2 wersje opakowania: standardową i limitowaną. W obu przypadkach kartonowe pudełko typu digipack. W edycji limitowanej zawiera książeczkę z oryginalnymi tekstami polskimi i angielskimi tłumaczeniami oraz dodatkową obwolutę.

Posłuchaj wywiadu z Jackiem Kleyffem na temat tej płyty przeprowadzonego przez Tomasza SłodkiegoPlanujemy także wydanie unikalnej kolekcjonerskiej płyty analogowej (+CD) w oryginalnym „opakowaniu graficznym” z grafikami i obrazami Jacka Kleyffa (dowiedz się więcej)”

Spis utworów


1. Boom serca (Bliźnia) – 2007

2. III list do L. Cohena – 1975/2008

3. Tu na dole – 1975

4. Znaki – 2005/2008

5. A ile? – 1998

6. Grom – 1979/2008

7. Jeśli mi się kiedyś zdarzy – 1973

8. Inżynier ziemny – 1975

9. Nocnoautobusowa – 1984/2004

10. Domek – 2008

11. The Man In The Tree – Z drzewa ktoś

12. Huśtawka – 1973

13. Daj – 1990/2008

14. Połoniny – 2005