Andrzej Brzeski – Tamte panienki

Opis


Andrzej Brzeski – twórca przebojów Maryli Rodowicz “Ech mała!” i “Za pierwszą chmurą”, znany słuchaczom radiowej “Trójki” bard, poeta, kompozytor. Jeśli słyszeliście w Trójce, w Powtórce z Rozrywki jakąś ładną sentymentalną piosenkę i nie wiecie kto to śpiewa to na pewno jest to piosenka Andrzeja Brzeskiego. Ale Andrzej jest nie tylko bardem ale nawet przede wszystkim Aktorem.

15 lat przepracował w teatrze ocierając się o resztki STS-u i początki obecnego Teatru Rampa. Grał również w Teatrze Narodowym. Mało kto wie, że za znanymi utworami “Znowu jestem sama” Edyty Geppert, czy “Za pierwszą chmurą” – piosenką, która zamyka ostatnią płytę Maryli Rodowicz – “Jest cudnie”, stoi facet, który zagrał Dąbka w “Złotopolskich” czy dyrektora szkoły w “Pensjonacie pod Różą”.
Przez 10 lat współpracował z radiową Trójką (BAR, Powtórka z Rozrywki), dla której napisał ok. 500 piosenek oraz monologów i mini-słuchowisk.

Zdobył Grand Prix w konkursie na piosenkę o Warszawie za “Tango dla dwóch” oraz nagrodę publiczności na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA za piosenkę “Tamte panienki”. W 2002 roku ukazał się książkowy zbór jego wierszy i piosenek.

słowa i muzyka: Andrzej Brzeski

Spis utworów


?>