Agnellus – Ballady i transe


Opis


W październiku 2012 w Polskim Radio Łódź odbyła się premiera albumu „Ballady i transe” zespołu Agnellus znanego w latach 2000-2009 jako Agnes’band.

Zespół był wielokrotnie nagradzany na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Utwory Agnellusa można było usłyszeć na koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Łódzką Piwnicę Artystyczną “”Przechowalnia””, Piwnicę Artystyczną Teatru Starego w Krakowie, na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, na Festiwalu “”Apetyt na czytanie”” w Łodzi, “”Poezja na murach”” w Dzierżoniowie, “”Na moście”” w Gryfinie, na festiwalu “”Fama”” w Świnoujściu, „Złoty Środek Poezji” w Kutnie, „Pisz i śpiewaj poezję” w Piszu… Na płycie Macieja Zembatego pt. “”Piosenki z trumienki””, również można znaleźć 5 utworów zespołu (styczeń 2003).


„W naszej muzyce chodzi o szczególnego rodzaju połączenie poezji i dźwięków, które prowokuje nowe sensy i tworzy specyficzną, osobną atmosferę.”” – mówi Agnieszka Kowalska-Owczarek lider zespołu Agnellus. – W naszym repertuarze można znaleźć utwory o zabarwieniu rockowym, jazzowym z folkowym kolorytem, także dzieła eksperymentalne, miniatury dramatyczne… Do naszych ulubionych autorów należą Julian Tuwim, Bolesław Leśmian, Miron Białoszewski, Rafał Wojaczek, Federico Garcia Lorka, Andrzej Strąk, Krzysztof Smoczyk, Wojciech Kądziela.”Spis utworów


1. Stworzę na nowo

2. TaraTara

3. Jak wspaniale

4. Famagusta

5. Dwoje Ludzieńków

6. We dwoje

7. Mali Grzesznicy

8. Chrystus Miasta

9. Motyle

10. Jak ta lala

11. Leżenia

12. Wywód Jestem’u

13. Pięć zdań o włosach

14. Kiedy się sobą nasycimy

15. zapowiedź

16. „List do M***”