Acoustic Project – Sky

Opis
Tym razem proponujemy coś bez słów, utwory instrumentalne. Ładne i nie smutne. Duet gitarowy „Acoustic Project” tworzą Mirosław oraz Daniel Szymankiewiczowie. Zaczęli grać w roku 2009 a teraz postanowili uwiecznić swoją twórczość na dłużej. Ich muzyka w równym stopniu zahacza o blues, jazz jak i flamenco. Zróżnicowana klimatycznie obrazuje różne emocje i plastycznie je odzwierciedla.

Gitarowe granie przypomina nieco dawne słynne trio, z zachowaniem, oczywiście, właściwych proporcji. Tamci też kiedyś zaczynali. Nie trzeba rodzić się w Hiszpanii czy w Stanach aby pokochać ten instrument i próbować opisać otaczający świat przy jego pomocy.

Polecamy m. in. utwór nr 4 – „Kolejny raz”. To jeden z tych, których można słuchać bez końca i nigdy się nie znudzi. Jeśli potrzebujecie czegoś żywszego to może być np. „Summer rain”.

Na płycie umieszczono również teledysk do utworu „Sky” z zapisem fragmentu koncertu duetu Acoustic Project.

Można pokusić się o opowiadanie, które zostało muzycznie przekazane. Wystarczy sobie wyobrazić wędrowca na opuszczonej, pustej drodze, który idzie przed siebie. Mija puste, nieczynne stacje benzynowe, nieczynne dworce, z których nie odjeżdżają już pociągi. Po pewnym czasie pozostaje tylko sama wędrówka przed siebie, sam fakt, że się idzie. Wtedy się nie myśli, to taki trochę stan medytacji. Nogi automatycznie odmierzają kolejne kroki, a człowieka ogarnia ponadczasowa nostalgia i smutek, ale jednocześnie spokój. W końcu wędrowiec jakby dochodzi do jakiegoś dworca, z którego odjeżdżają pociągi, ale żaden nie jest jego. Siedzi w poczekalni i odpoczywa. Gra swoją pieśń o zmęczeniu, tęsknocie i drodze. Gra bluesa.

Muzyczna propozycja „Acoustic Project” to zaproszenie do zaczarowanej krainy archetypowych wartości, emocji i marzeń. Biletem wstępu jest tylko wrażliwość. (W.J.)

Spis utworów


1. Droga

2. Deyavo

3. Pozytywne wibracje

4. Kolejny Raz

5. Blues Szaleńca

6. Krótka Historia

7. Smile

8. Amnezja

9. Dreams

10. Chupacabra

11. Blues Biedaka

12. Summer Rain

13. Sky