Niżańska/Kondrak/Partyka – Zgoda na antypodach


OpisZgoda na antypodach. To jedna z najbardziej dopracowanych produkcji z jakimi można się spotkać. Artystka, aktorka, animatorka, piosenkarka EWA NIŻAŃSKA podeszła do sprawy niezwykle poważnie. Zaangażowała mnóstwo osób, artystów, profesjonalistów i dopilnowała każdego etapu, aby uzyskać jak najlepszy pożądany efekt. Całość oparta jest na tekstach JANA KONDRAKA (Lubelska Federacja Bardów) i bogatej urozmaiconej aranżacji z udziałem wielu instrumentów akustycznych takich jak obój, fagot, trąbka, puzon, saksofon, skrzypce, wiolonczela. Oczywiście to tylko dodatek do gitar, perkusji i piana. Śpiewają EWA NIŻAŃSKA i JAN KONDRAK, zwykle osobno, czasem razem. W jednym utworze gościnnie wystąpił Sambor Dudziński.
Całość opracował MARCIN PARTYKA – kompozytor i aranżer m.in. muzyki do spektakli teatralnych. (…) Wraz ze swoim 12-osobowym zespołem instrumentalistów sprawił, że ładunek emocjonalny, który niosą w sobie teksty, przenika do warstwy muzyczno-brzmieniowej. Możemy zanurzyć się w różnorodności aranżacyjnej poszczególnych piosenek nie tracąc poczucia sensu, które niesie słowo (…)

Muzykę skomponował w większości JAN KONDRAK. Ale również Bartłomiej Abramowicz, Marek Andrzejewski, Sambor Dudziński. Do jednej z piosenek słowa napisała Dana Parys-White.

Wydawczynią płyty jest EWA NIŻAŃSKA. Na okładce znalazło się logo Dalmafonu, który towarzyszył projektowi od początku i wspierał go. Na finalny efekt czekaliśmy bardzo długo, tym bardziej cieszymy się, że wszystko się udało.

EWA NIŻAŃSKA – aktorka związana ze środowiskiem piosenki poetyckiej i literackiej (laureatka m.in. olsztyńskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję)
2022, digipack
Spis utworów


1. Chwila u wrót

2. Lot świetlistej ćmy

3. Zaproszenie do piosenki

4. Wyrośnięci z buka

5. Kochałem się z tobą

6. Jakiś Czesław

7. On ją i to było

8. Śliczna panienka z dobrego domu

9. Piosenka trzewna

10. Racja stanu

11. Mój nie mój

12. Mój drogi Dżejms

13. Dwie kobiety

14. Anioł u poduszki

15. Klamka

16. Człak zbuntowany

17. A poza tym…

18. Piosenka na klęczkach

19. Że ty – że ten

20. Kto cię będzie

21. Zgoda na antypodach

22. Piosenka na piechotę