U Studni


OpisPierwsza, najważniejsza płyta zespołu U STUDNI, w 10-tą rocznicę swojego zaistnienia wraca wzbogacona o dodatkową piosenkę. Muzykę napisał Darek Czarny do tekstu Adama Ziemianina. Nie jest to, jak to często bywa, nagranie które nie zmieściło się na pierwszym wydaniu. To utwór, który powstał w roku 2023.

Zespół U STUDNI powstał po zmianach personalnych w Starym Dobrym Małżeństwie. Grupa przyjaciół, która przez lata współtworzyła SDM postanowiła kontynuować swoje pasje muzyczne i powołała zespół U STUDNI w składzie:
Wojciech Czemplik – skrzypce,
Ryszard Żarowski – gitara, śpiew
Andrzej Stagraczyński – bas,
Dariusz Czarny – gitara, śpiew
Darek jest teraz głównym wokalistą. Jednocześnie objawił się jako kompozytorski talent, całkowicie samodzielny i posiadający własny styl. Brzmieniowo zespół nawiązuje do swoich wcześniejszych doświadczeń w SDM, zwłaszcza do okresu kiedy wykonywał piosenki do tekstów Adama Ziemianina, krakowskiego poety. Ziemianin często pojawia się na koncertach U Studni. Wkrótce na stałe do U Studni dołączyła Ola Kiełb. Ola znalazła się w jednym z pierwszych składów SDM we wczesnych latach istnienia tamtego zespołu, jej głos słychać na jego pierwszych płytach. Na pierwszej płycie U Studni wspierała wokalnie Justyna Wojtkowiak.

“Ślady Twoich stóp” (sł. Adam Ziemianin, muz. Dariusz Czarny) nagrano w roku 2023 w składzie: Dariusz Czarny – gitary, śpiew; Joanna Radzik – skrzypce; Robert Jaskulski – gitara basowa; Ryszard Żarowski – gitary, śpiew

Słowa: Adam Ziemianin, oprócz 2,9,14,15 – Dariusz Czarny, 11 – Ryszard Żarowski
Muzyka: Dariusz Czarny, oprócz 11 – Ryszard Żarowski

2013/2023 okładka tekturowa typu digipack.

Spis utworów


1. Cyrklowo i linijkowo na Zarębku

2. Trzeba nam

3. Wciąż przed siebie

4. Bieszczadzka łąka

5. Kałużowo w Nowej Rudzie

6. Cicho w Zakrzówku

7. Jest taka ulica

8. Trudno liczyć

9. Lubię gdy

10. Prezent imieninowy

11. Zaproszenie na wędrówkę

12. Przesiadkowo w Częstochowie

13. Listownie do Wojtka B.

14. Jeden raz

15. Wybacz

16. Powrotna droga

17. Testament poety

18. Ślady Twoich stóp