Kuba Blokesz – Lwów. Szkice Miejskie


OpisLwów. Szkice Miejskie to debiutancka płyta Kuby Blokesza, która została nagrana z udziałem Piotra Machalicy. Gościnnie można usłyszeć na niej również Joannę Lewandowską. Płyta została zarejestrowana na żywo podczas koncertu w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów.


Szkice Miejskie to projekt, który w całości opiera się na poezji i prozie ukraińskich poetów współczesnych, takich jak Jurij Andruchowycz i Hryhorij Czubaj. Treści zawarte na płycie zostały premierowo przetłumaczone na język polski. Autorem muzyki do wierszy jest Kuba Blokesz. Szkice Miejskie to spacer po mieście „miłości pod sypiącymi się murami”, którego przeszłość odbija się echem w ciemnych zaułkach. To włóczęga po miejscach w których bawił Samijło Niemirycz. To również historia nocnych przygód i dziwnych widowisk.

Płyta składa się z 12 utworów muzycznych oraz 8 fragmentów prozatorskich.


Kuba Blokesz – artysta, który siłą swojego głosu porywa słuchaczy w świat poezji i muzyki. Niechętnie rozstający się z gitarą, przewrotnie mawia: Bez niej nie wiedziałbym, co miałbym robić z rękami. Laureat wielu prestiżowych festiwali (min. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie).


Spis utworów


1. …muzyka jest tym…

2. Ukraiński lew

3. …wszystko zaczynało się na przedmieściach…

4. Hurkot tramwaju

5. …wieczorny śnieg…

6. Pochwała tramwaju numer siedem

7. …w roku 1619…

8. Samijło Niemirycz – samemu sobie.

9. …o dzisiejszym Lwowie…

10. Świat

11. Tak powoli nadchodzi

12. Szkice miejskie

13. …Lwów, to miasto-skrzyżowanie…

14. Wolf Messing

15. …wciąż jednak pamiętam…

16. Elegia sąsiedzkich oblicz

17. Lato

18. Deszcz

19. …poeci we Lwowie…

20. Gdy do twoich ust