Grzegorz Kopala – Męskie myśli


OpisGrzegorz Kopala, człowiek o wielu talentach, przede wszystkim kompozytor. Na płycie “Męskie myśli” wszystkie utwory zostały skomponowane przez niego. Zaaranżował, jako multiinstrumentalista zagrał na każdym instrumencie i do tego nagrał całość we własnym studiu. Grzegorz ma bogatą przeszłość muzyczną związaną z takimi nazwiskami polskiej estrady jak Zbigniew Górny, Katarzyna Skrzynecka, Alicja Bachleda-Córuś, Tadeusz Drozda, Janusz Rewiński, a także Amadeo, Sal Solo czy Just 5. Ten ostatni współtworzył w okresie jego największych sukcesów. Artysta związany jest także ze sceną muzyki chrześcijańskiej.
My znamy artystę głównie z wydanych przez Dalmafon płyt Grzegorza Tomczaka z Iwoną Loranc, na których Grzegorz Kopala gra na gitarze i realizuje całość od strony dźwiękowej. To nie jest pierwsza płyta Grzegorza, można powiedzieć, że dziesiąta, ale całkowicie solowa, druga.
Jeśli chodzi o słowa, Grzegorz Kopala śpiewa i interpretuje, a napisał je Bartłomiej Marcinkowski, pisarz, autor powieści, z wykształcenia politolog i historyk.

2021, digipack z książeczką z tekstami

Spis utworów


1. Męskie myśli

2. Dziś Adolfem ją nazywasz

3. Małgorzato (Pieśń Old Juana)

4. Sam ze sobą

5. Odejdę nim wstaniesz

6. Zatracenie

7. Gdzieś tam

8. Rozstanie

9. Bunt (My way)

10. Wszystkie lęki moje

11. Bo ona taka

12. Miłość

13. Chcę się łudzić

14. Jeszcze nie teraz

15. To było wczoraj

16. Słowa