Caryna – Chwile


Opis„Chwile” to zapis doświadczeń i zjawisk nieobcych naszej codzienności, wspomnienie ważnych ludzi oraz kolejny etap wędrówki ze słowem i muzyką, którą kontynuują członkowie zespołu. Zapraszamy serdecznie do tej wędrówki razem z Caryną!
Zespół Caryna został założony w 2008 roku z inicjatywy Łukasza Nowaka – autora tekstów większości piosenek, od lat aktywnie działającego w nurcie piosenki studenckiej. Caryna czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych: folku, bossanovy, country, reggae, rocka oraz ballady.

Zespół zagrał w Polsce i za granicą setki koncertów. Na scenie występował m.in. przed Momčilo Bajagiciem i zespołem Instruktori, Raz Dwa Trzy, Elektrycznymi Gitarami, zespołem Miramundo oraz wieloma innymi znaczącymi zespołami z Polski i Europy.
Profesjonalizm muzyków w połączeniu z ich niezwykłymi osobowościami scenicznymi zawsze gwarantuje najwyższy poziom artystyczny każdego koncertu. Świadczą o tym dziesiątki występów zarówno na małych jak i wielkich – prestiżowych scenach w całej Polsce. Każdy koncert Caryny to przedstawienie muzyczne które na długo zapada w pamięć.

Najnowsza płyta pt. „Chwile” to druga studyjna produkcja w dorobku zespołu.
Aranżacyjnie czuwał nad nią Kacper Bienia – znakomity muzyk i przyjaciel, znany ze swojej działalności w projekcie folkowym „Oreada”.
Część materiału nagrano w łódzkim Bajkonurze a część w Studiu Nagraniowym Polskiego Radia Łódź. Ostateczne brzmienie całości dopracowała firma SoudWave z Warszawy. Na płycie usłyszymy też muzycznych gości. Piosenkę „Trzeba” (dedykowaną Zbyszkowi Stefańskiemu), wzbogacił muzycznie kwartet smyczkowy pod egidą Marcina Kunickiego oraz wspaniałe chórki wokalistek (grających również własne projekty): Ewy Cieślak, Gabi Guni oraz Ady Zuchmańskiej.

Skład Grupy tworzą obecnie: 
Łukasz Nowak – śpiewający lider zespołu oraz gitara prowadząca
Adam Marańda – znakomity skrzypek, człowiek-orkiestra, 
Maciej Kłys – basista znakomicie odnajdujący się również w tzw. ciężkim brzmieniu, 
Piotr Kołsut – świetny fingerstyle’owiec, znany ze swojej wcześniej działalności w zespole Przejście,
Kamil Kaźmierczak – perkusista a także muzyk i współzałożyciel projektu folkowego Oreada.

2021, digipack

Spis utworów


1. Nie mogę zapomnieć

2. Limba

3. Mały raj

4. A gdyby tak

5. Verdun

6. Zakochani

7. Bracia

8. Bieszczadnica

9. Echo

10. Stance

11. Trzeba

12. Chwile