Jacek Kleyff – Płyta dla Autora

foto1_d
Dawno, dawno temu, w roku 1989, w “Trójce” – Programie III Polskiego Radia i czasopiśmie ITD powstał projekt “Płyta dla Autora”. Miał on na celu pokazanie twórców niezwykłych; bardów, poetów, kompozytorów. Takich, którzy czują tak samo jak my, tylko potrafią to opisać, wyrazić za pomocą słów i muzyki. Udało się wydać 2 płyty:

1. Mirosław Czyżykiewicz
2. Andrzej Garczarek

Do trzeciej zabrakło bardzo niewiele. Po prostu zmienił się ustrój i pomysł został “na chwilę” odłożony. W rzeczywistości nigdy do niego nie wrócono. Tą trzecią płytą dla autora miała być właśnie płyta Jacka Kleyffa.

Jacek pieczołowicie przygotowywał się do tego przedsięwzięcia. Nie tylko jeśli chodzi o materiał dźwiękowy ale również oprawę graficzną, jako, że jest nie tylko artystą muzykiem ale i plastykiem, grafikiem, architektem z wykształcenia. Włożył ogromną energię w opracowanie “opakowania” do tej płyty. Każda strona ma swoją opowieść, swoje widoczne i ukryte znaczenia. To bajka opowiedziana grafiką.

Komplet będzie się składał z:foto2_d

* płyty analogowej “Jacek Kleyff-Płyta dla Autora”
* płyty kompaktowej j.w.
* książeczki o wymiarach opakowania płyty analogowej z grafikami Jacka Kleyffa
* wkładki uaktualniającej
* niepowtarzalnego numeru kolekcjonerskiego egzemplarza

Integralną częścią wydawnictwa są grafiki Jacka Kleyffa przygotowane przez niego z wielką pieczołowitością, z ogromną dbałością o każdy szczegół, z precyzją i dokładnością do ułamków milimetra. Do tego to “ręczna robota”. Ze wszystkimi subtelnościami, które odróżniają rysunek komputera i ludzkiej ręki. Grafiki przygotowywane w czasach kiedy jeszcze nie było dostępu do komputerów.

Jeśli chcą Państwo stać się posiadaczem unikalnej kolekcjonerskiej płyty analogowej (+CD) w oryginalnym “opakowaniu graficznym” z grafikami i obrazami Jacka Kleyffa zaprojektowanymi w 1989 roku, proszę napisać do nas maila podając w tytule słowo “Subskrypcja Kleyffa”.
Przewidywany koszt 1 egzemplarza to około 150 zł. (+ koszty wysyłki). Proszę nie przysyłać pieniędzy (jeszcze). O wszystkim poinformujemy gdy zbierze się odpowiednia liczba chętnych. Cena może ulec zmianie.

Temat rozpoczęty wiele lat temu, przechodzi różne koleje losu ale przy waszym wsparciu wciąż aktualny.
foto3Dołącz do subskrypcji:


[smlsubform]