Zajazd Bardów (różni wykonawcy)

Opis


Gdy śnieg i wiatr, gdy mróz i zamieć zaklinają drogi w twarde warkocze – jedno miejsce zaplątane w tysiączne gwiazdki pulsuje ciepłem. Tam – gdzie piece karmi się drewnem dłużej niż pół roku w roku, gdzie wilki z nocnym wyciem podchodzą pod chaty, a ryby sztywno brylują pod grubą przykrywką jezior – przychodzi czas, że bardowie, gatunek co najmniej dziwny, a może już na wymarciu, imając się różnych środków lokomocji (sań nie wyłączając), spieszą by zagrać, spotkać się, zaśpiewać i pobyć razem.
„Zajazd Bardów” to nie tylko tytuł płyty, ale także nazwa imprezy odbywającej się od 2002 roku na północno wschodnich krańcach Polski, w paśmie Mazur Garbatych. Pomimo że miejsce tego zajazdu zmieniało się już dwukrotnie, to zawsze na „zajazdowych” koncertach można było spodziewać się występów „artystów z górnej półki”.
Niepowtarzalna okazja, by posłuchać sąsiadujących na jednej scenie autorów starszego, jak i młodszego pokolenia. Obok Andrzeja Garczarka, Grzegorza Tomczaka, i Andrzeja Poniedzielskiego występował m.in. Waldemar Śmiałkowski, Dzidka Muzolf, Natalia Grosiak. Nie zawsze udaje się zgromadzić na jednej imprezie aż tylu znaczących autorów, a jeszcze rzadziej taki sukces uwiecznia się w formie płytowego zapisu.

Spis utworów


1. Syn marnotrawny – Adam Andryszczyk

2. Piosenka Brodskiemu – Dzidka Muzolf

3. To, co musi się zdarzyć – Tomasz Olszewski

4. Piosenka leżącego – Grzegorz Tomczak

5. Przypominanie – Waldemar Śmiałkowski

6. Durna miłość – Piotr Bukartyk

7. Dunajec – Andrzej Garczarek

8. Kiedy uciekasz – Tomasz Wachnowski

9. Śnieżka – Barbara Stępniak-Wilk

10. Prorok nieśmiałych – Robert Kasprzycki

11. Bo mi – Natalia Grosiak

12. Piosenka o chyba jeszcze miłości – Andrzej Poniedzielski

13. Kołysanka – Antoni Muracki

14. Sam na sam – Mirosław Czyżykiewicz

15. Spowiedź – Marcin Różycki