Waldemar Śmiałkowski – Przypominanie

Opis


Debiutancka płyta poety, pieśniarza, kompozytora. Laureata większości festiwali i przeglądów piosenki poetyckiej w tym m. in. Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie oraz zdobywcą Głównej Nagrody im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej – OPPA 1998.
Sam autor tak pisze: „…Szanowni, Drodzy, Kochani! Oddaję w Wasze ręce płytę szczególną i prawdziwą…
„”Przypominanie”” otwiera furtkę do poznania samego siebie – współodczuwania i spoglądania głębiej i dalej niż przysłowiowy czubek własnego nosa. W każdej z piosenek umieszczonych na krążku są prawdziwe i szczere treści otwarte w muzycznych i nie banalnych przepływach – na płycie towarzyszą mi wyjątkowi muzycy – wspomnę jedynie o Andrzeju Czamarze obsługującym gitary i o Marku Markowskim – czarodzieju fortepianu – dzięki, którym ilustracja muzyczna płyty nabiera wyjątkowych odcieni.
„”Przypominanie”” to również okładka płyty stanowiąca integralną część całości – na którą fragmentów swoich niezwykłych obrazów użyczył Piotr Tyszkowski, a w których to odnalazłem wspólne przestrzenie. Fragmenty tych paru przestrzeni nie są obojętne i zostają na dłużej. Pozdrawiam pięknie i zapraszam.”

Spis utworów


1. Przypominanie

2. Epitafium dla frajera

3. Wino czerwone wino

4. Drugie wino

5. Nie kupi ci tata (Kołysanka dla Mateusza)

6. Może ten ktoś

7. Nie pierwszy to i nie ostatni raz

8. Modlitwa, która z pewnością zostanie wysłuchana

9. Parerga-dzieło uboczne

10. Czas na cuda

11. Modlitwa za poetów