Ratatam – Dźwiękosłowa

Opis


RATATAM en face, czyli coś nowego do posłuchania.

Muzycy RATATAM do tygla zwanego rock’and rollem wrzucili nieco reggae, nieco folku, nieco poezji i własne zwariowane dusze, wyczarowując najbardziej pozytywną mieszankę dźwięków ozdobionych skrzypcami i pełnymi optymizmu tekstami piosenek.

Do tej pory oglądaliśmy najczęściej rockandrollowy profil zespołu RATATAM. Dziś odkrywają więcej.

Dziś pokazują, że jeżeli nie grają dla wielotysięcznej publiczności potrafią zagrać z subtelnością klubowego zespołu, że tekst ma dla nich znaczenie i że dobrze się tego słucha również przez radio czy w domu.
Chociaż na co dzień kojarzą się z bardzo energetycznym przekazem, nastawionym na zabawę i radość grania.
„Dźwiękosłowa” to płyta trochę wspominkowa. A pamięć to nie tylko smutek, dlatego zawiera rożne muzyczne klimaty od poezji, przez reggae i folk aż do rasowych, „ratatamowych przytupanek”.

Dlaczego tak?
Odpowiada Czachur: Tak jak różni byli ci, których wspominamy, tak różny jest program tego koncertu. Jednym dedykujemy pieśń z nadzieją w tle, innym niosącą wytchnienie, jeszcze innym radość. Bo każdemu z nich trzeba było tak jak i nam wielu dobrych myśli.

Zespół RATATAM najbardziej znany jest z koncertów dla kilkusettysięcznej publiczności jak kilkakrotnie na Przystanku Woodstock czy Finałach WOŚP.

Spis utworów


1. zapowiedź

2. nie wydaj mnie

3. pamiętaj

4. miętowe pola

5. duża góra

6. kołysanka dla okruszka

7. kolekcja

8. będzie dobrze

9. wyspa

10. ogrzej chwile

11. kołysanka dla zmęczonych

12. nim stanie sie tak

13. kocham cię

14. gaj

15. wyluzuj czapkę