Andrzej Poniedzielski – Chyba już można…

Opis


To jest właśnie płyta, na którą zawsze czekali wielbiciele twórczości Andrzeja Poniedzielskiego. Tu znajdą Państwo nie tylko piosenki ale i teksty, zapowiedzi, rozbudowane zapowiedzi z wieloma zabawnymi dygresjami, z których tak Andrzej jest znany i za które jest uwielbiany.

Jest to zapis koncertu, który miał miejsce w Teatrze Małym w Łodzi przy wypełnionej po brzegi publiczności, która, jak w innej znanej piosence, spijała każde słowo z ust poety, kompozytora, barda i mistrza, Mistrza Mowy Polskiej. I to słychać. Namiastkę klimatu tych cudownych monologów brzmiących przyjemnie jak znana melodia, można było poznać już na płytach Przechowalni (kolejne części 1, 2, 3, 4) ale tu po raz pierwszy umieszczone są one w całości albo prawie w całości.

Wszystkie teksty piosenek są również autorstwa Andrzeja Poniedzielskiego a czasem jest to wolne tłumaczenie znanego zagranicznego przeboju jak „Tęsknij”, na melodię „Dance me to the end of love” Leonarda Cohena. Akompaniuje jednoosobowa orkiestra – Andrzej Pawlukiewicz. Lektura obowiązkowa.

Teksty: Andrzej Poniedzielski

Spis utworów


1. Chyba już można

2. Dobry wieczór?

3. Wesoła dumka o starości

4. Skąd jestem?

5. Trzy pytania

6. Skąd przybywam?

7. Dla duszy gram

8. Skąd to?

9. Rozdarcie I

10. Skądże znowu?

11. Szumi czas

12. Skąd – dance

13. Tęsknij

14. To, dokąd to? (Quo vadis?)

15. Idę tęsknić