Andrzej Brzeski – Tamte panienki

Opis


Andrzej Brzeski – twórca przebojów Maryli Rodowicz „Ech mała!” i „Za pierwszą chmurą”, znany słuchaczom radiowej „Trójki” bard, poeta, kompozytor. Jeśli słyszeliście w Trójce, w Powtórce z Rozrywki jakąś ładną sentymentalną piosenkę i nie wiecie kto to śpiewa to na pewno jest to piosenka Andrzeja Brzeskiego. Ale Andrzej jest nie tylko bardem ale nawet przede wszystkim Aktorem.

15 lat przepracował w teatrze ocierając się o resztki STS-u i początki obecnego Teatru Rampa. Grał również w Teatrze Narodowym. Mało kto wie, że za znanymi utworami „Znowu jestem sama” Edyty Geppert, czy „Za pierwszą chmurą” – piosenką, która zamyka ostatnią płytę Maryli Rodowicz – „Jest cudnie”, stoi facet, który zagrał Dąbka w „Złotopolskich” czy dyrektora szkoły w „Pensjonacie pod Różą”.
Przez 10 lat współpracował z radiową Trójką (BAR, Powtórka z Rozrywki), dla której napisał ok. 500 piosenek oraz monologów i mini-słuchowisk.

Zdobył Grand Prix w konkursie na piosenkę o Warszawie za „Tango dla dwóch” oraz nagrodę publiczności na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA za piosenkę „Tamte panienki”. W 2002 roku ukazał się książkowy zbór jego wierszy i piosenek.

słowa i muzyka: Andrzej Brzeski

Spis utworów


1. Puszysty song

2. Bo ludzie…

3. Wyborcze rendez-vous

4. Gadżety

5. Wala

6. Ulica Białoskórnicza

7. Tango dla dwóch

8. Panie Nat King Cole

9. Tyle warte to życie

10. Zajączek słońca

11. Ech, mała!

12. Tamte panienki

13. Kulkowym piórem

14. Przeżyjemy

15. Odchodzimy

16. Za pierwszą chmurą